Bakonycsernyéről, Csákberényből, Lovasberényből,  Mórról, Lepsényből, Polgárdiból, Veszprémből  és Székesfehérvárról érkeztek azok a gyermekek/testvérpárok, akik a nyári szünidő napjaiban nagy-nagy örömmel fogadták a „Vigyázó kéz” és a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület meghívását, hogy a székesfehérvári Csók István képtár legújabb vándorkiállítását, a Kagán lovasát – avagy egy avar páncélos lovas életre keltése című vándorkiállítást.

A sztyeppék rettegett harcosaival, az egykor Kárpát-medencében birodalmat alapító avarokkal ismerkedhettek meg  az élménypedagógia módszereivel a múzeumi foglalkozáson a gyermekcsoportunk tagjai. Mi tette olyan ütőképessé e nomádok seregeit? Hogy és milyen körülmények között éltek és haltak. Milyen ellenfelekkel kellett megküzdeniük, hogy letelepedhessenek Európában? A Kagán lovasa kiállításon kaptunk válaszokat ezekre a kérdéseinkre, a program vezetőjétől, Haraszti Zsigmondtól a Szent István Király Múzeum munkatársától!

A gyermekcsoportunk tagja, Dani mondta, hogy „ idáig nem szeretem a történelmet, de ez most érdekes volt”!

Délfelé már az Alba Innovár Élményközpontban legóból készült kicsi robotokat programozhattak a nevelő és örökbefogadó családokból érkezett állami gondozott gyermekek.  Majd az okospadlóval ismerkedtek, amely hasonló mint egy laptop, csak ezt négyen játsszák és lábbal működik.

Délután a  verőfényes időjárást kihasználva, meglátogattuk Székesfehérvár város strandját, ahol a gyermekcsoportunk tagjai most jártak először – de reményeik szerint nem utoljára -. A közeledő vihar vetett véget  a megunhatatlan vízi csúszdázásnak, a fejes ugrálásnak  és a baráti beszélgetéseknek.

Üdvözlettel: Janó Andorné, programvezető-elnök

Székesfehérvár honlapján 2020 08 18.-án jelent meg