A LURKÓ Gyermekvédelmi Egyesület tagjai, önkéntesei és a székesfehérvári Gyermekotthon dolgozói 2006.jan.22-24-e között Budapesten az ELTE Lágymányosi Campusán megtartott 150 előadásból válogathatott.

Remekül megszervezett, hasznos és érdekes három napon mindenfajta, gyerekekkel foglalkozó szakmákat, és azoknak a gyakorlóit, a hallgatóit és a civilszervezetekben dolgozó embereit, önkénteseit tömörítő rendezvény célja volt, hogy hatékonyabban fel tudjunk lépni a gyerekek érdekében.

Mivel a gyakorlat azt mutatja, hogy legtöbb esetben az információ hiány miatt nem tudnak a szakemberek érdemben segíteni egy-egy segítségre szoruló gyermeken. Az egyesület ezért vállalta a szakmában dolgozóknak kreditpontokat is érő továbbképzés finanszírozását. Minden résztvevő maga állíthatta össze előzetesen (internetről) a kilenc idősávban párhuzamosan futó tizenöt program közül, azt amelyik számára a legfontosabb. A közel 150 előadásból az állami gondozott gyerekeket segítő tagjaink más-más előadásokon vettek részt, hogy minél több információt gyűjthessenek és kapcsolatot teremtsenek hazánkban jelenleg legértékesebb szakemberekkel és civil szervezetekkel.

Legkiemelkedőbb programok voltak: 
az Országos Bűnmegelőzési Bizottság nyertes pályázóinak szakmai beszámolói,
Peremen billegve(hisszük:vannak jó megoldások),
Van kiút!? - állami gondoskodásban élő fiatalok sikerei (prezentáció, filmbemutató)
Élménypedagógia órák veszélyeztetett fiatalokkal iskolai keretek között,
ÁGOTA Alapítvány szemléletmódja a gyermekvédelemben, élményprogram, mint nevelési eszköz.
A "Mi Házunk" roma közösség ház szociális és pedagógiai programjának bemutatása, 
Pályaorientáció hátrányos helyzetű fiatalok körében,
Gyermekbántalmazás és elhanyagolás egy szélesebb értelmezési keretben.

Sajnos Székesfehérvárról a mi csoportunkon kívül, csak két szervezet két tagja képviselte városunkat a közel hétszáz résztvevő között.